Necítím se tu

5. června 2012 v 16:09 | agrrr |  Keci v kleci
Dnes jsem se rozhodla svým článkem mentálně obnažit. Přece jen už jsem velmi dlouho nic nenapsala na tento blog (a popravdě druhý jsem si opět zrušila), tak si to možná i malinko zasloužíte.


Mít dva blogy je pro mě dost náročné a upřímně nikdy nevím, na který zveřejnit své úvahy a myšlenky tak, aby to bylo cílené. Druhý blog měl obrovské výhody jisté anonymity. Jisté kouzlo jakési neprofláknutosti. Ale chybělo mi tam ono čtenářské, blogerské, zázemí. Zázemí lidí, kteří mě již skrz psaní znají, jsou mentálně vyzrálí a přístupní mým myšlenkám. Komfort, který už mi dává jen tento blog.
Tady už ale došlo k úpadku. Přestalo mi vyhovovat zdejší prostředí, komunita se hodně změnila a i blog.cz jako takový se hodně změnil. Stal se dost nepřátelským. Nemám srdce zrušit i tenhle blog, protože mám ráda své stále čtenáře. Ale jisté věci jsem už raději stáhla, protože jak jsem již psala prostředí je již ne úplně vyhovující.

Proč nepíšu o škole, když jsem se teď dala na studium?
Já ani nevím. Necítím se být natolik vzdělaná, abych o tom vynášela své soudy. I když mě studium politologie hodně baví, stále mi přijde, že vím až příliš málo. Navíc tu je jeden faktor a to ten, že politika jako taková není moc oblíbené téma a nejsem si jistá reakcí čtenářů například o mých úvahách o Marxovi, Hitlerovy, nebo Platónovi. Mám pocit, že spoustu lidí by to nezajímalo, nebyli by schopni přijímat moje názory nebo myšlenky, odsuzovali by mě za komunistu nebo nácka (podle toho nad kým bych zrovna uvažovala) a někteří by se rozčílili už jen nad tím, nad kým přemýšlím. Známe takové komentátory, kteří nečtou celý článek, nebo si vyberou jenom jednu jeho část, rozohní se a pak hází špínu na autora bez možnosti konstruktivní debaty. Protože ač se pak snažím vysvětlit svůj názor sebelépe nebo rozumně debatit, je to pak jak mluvit do dubu. Takoví pak omílají svou pravdu pořád jen dokola a dokola.
Možná to teď zní hodně povýšeně. Že se nadřazuju nad všeobecné blogerstvo. Ale spíš je to jakási rezignace. Mám pocit, že tolerance k názorům myšlenkám nebo úvahám je stále menší a potřeba pošpinit, nebo shodit autora je teď velmi v módě. Takže pokaždé, když mám nápad na dobrý článek nebo povídku, skončí to po pár řádcích snahy o datlování s myšlenkou, že to stejně nemá cenu. Že to nikdo nepochopí, nikoho nezajímá, akorát mi zas napíší, že to s blogem šlo do háje a že jsem se změnila.
Ano změnila. Lidi se prostě mění. Všichni se měníme. To má každý bloger, který se někam posunul, který se vyvíjí, který prostě přehodnotil své priority přestat blogovat? No dobře vyštípejte si všechny blogery, kteří za něco stojí. (Ano zde už samolibost je, myslím si, že jako bloger za něco stojím.)

Už ani ty povídky mě nebaví. Proč? Vysvětlím. Jako dyslektikovi mi dá obrovskou práci po sobě text opravit. Problém není v tom, že bych neuměla i/y, ale v tom že chybu po sobě prostě nevidím. A tak si všechny texty po sobě nechávám zkontrolovat někým, o kom vím, že má na to čich a že mě na chyby upozorní. Jenže pak to zveřejním a očekávám komentáře k obsahu, k tomu jak se mi to povedlo, nebo nepovedlo. Nebo co na to řeknou stálí čtenáři, kteří si jisté povídky "vyprosili" a těší se na ně. Jenže pod článkem jsou jen upozornění na chyby a to, i kdyby tam byla jedna jediná. Komentáře typu "nejdřív se nauč psát a pak něco zveřejňuj", "nejdřív dokonči základku a pak piš", "už nic nepiš, ty chyby mi trhaj oči" (nejlépe sami do komentáře nasekat nějakou chybičku-že). To pak úplně zkazí chuť něco zveřejňovat. Obzvlášť, když nikoho nezajímá obsah, nebo lépe, obsah někdoz kopíruje. A ano i Agrrruš má své věrné kopírky…
Blogování pak opadá, blog upadá, chřadne a pak už běží jen na autopilota. Ano velmi mě těší, že takřka po půl roce ne-blogování mám denní průměrnou návštěvnost kolem 60 a více lidí. Ale co s tím, když chybí zpětná vazba? Co s tím, když chybí radost z blogování? Když už chybí potřeba se vůbec přihlásit a s nedočkavostí čekat, než se načte stránka a neukáže se tam nějaký nový komentář? A když už, tak první komentář je reklama či nadávka na pravopis?

K tomu pravopisu si neodpustím jednu poznámku. Víte, že v současné době se zvedla znalost gramatiky? Máme více jedničkářů, kteří sice perfektně ovládají psaní, ale nejsou schopni vyplodit kvalitní obsah, nebo pochopit obsah díla čteného? Neříkám, že dílu se skvělým obsahem by měla být prominuta gramatika. Ale možná bychom se měli zamyslet nad tím, zda je důležité mít skutečně jen našprtáno, neboje lepší umět chápat…

Možná si myslíte, že je to jen špatným obdobím, stres, zkouškové, špatné počasí. Ne, tímto není. Čtenáři veteráni už vědí, že to tím není. Není to jen rozpoložení. Možná mám prostě jen problém se začlenit a přizpůsobit, možná se ani přizpůsobit nechci a pak poběží tenhle blog na autopilota dál. Anebo možná ještě nemám přehodnocené priority a necítím se na to jít proti větrným mlýnům.
Každopádně vím jednu věc. Jelikož jsem ztratila brýle, zbytek zkouškového bude peklo a v tomhle článku chyb jak máku.

Stejně mi to ale nedá a zeptám se vás na jednu věc. Taky máte pocit, že se tu prostředí tak změnilo? Nebo je to jen můj subjektivní pocit a neschopnost začlenit se?

Agrrr
 


Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 5. června 2012 v 16:25 | Reagovat

Situace na bojišti se mění každým okamžikem.
Brýle jsi ztratila růžové?
Co se týče gramatických přehmatů, myslím, že je slušnost využívat na upozornění funkcionalitu "Zpráva autorovi", nikoliff komentář.

2 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 5. června 2012 v 16:45 | Reagovat

Změnilo a dost. Když jsem začala blogovat, to byl čas, kdy v AK vládla Kittanya, tady byla fůra skvělých blogů a ti všichni už tu teď nejsou a zůstal jakýsi zbytek, spousta nových lidí. A ta tehdejší atmosféra je pryč a je tady jiná. Jakási divná, ale podle mého ještě ne špatná.

3 Dubious cat Dubious cat | Web | 5. června 2012 v 16:48 | Reagovat

Já brýle už radši nepoužívám, a to i přes to, že jsem je neztratila. Svět v mlze je někdy lepší než realita. Změnilo se to tady, všechna radost a vzájemná podpora se vytratila kamsi do háje. Zůstala tu jen bojem zubožená zem, žebráci hádající se o poslední tvrdé y. Ale přece se tím nenecháme zničit? Chtěly jsme vládnout a vládnout budeme, i když už pomalu není komu. Přijde nový věk a nová generace, která nebude vědět nic o hloupých bitvách a třeba bude žít spokojeně jako my předtím.

4 Dubious cat Dubious cat | Web | 5. června 2012 v 16:53 | Reagovat

[3]: P.S: žádných přestupků jsme si v textu nevšimla, možná to je tím, že mě osobně zajímá obsah tvého textu. Bolí mě oči jen z vyloženě Rů6ovQovitých prasáren

5 m. m. | Web | 5. června 2012 v 16:56 | Reagovat

Já bych se tím prostředím tolik nezabývala, ono je to hlavně na všech serverech stejný, pokud někde nějaká komunita existuje, tak tak stejně dřív nebo později narazíš na lidi, co ti nebudou po chuti a co nebudeš po chuti ty jim. Upřímně, i já jsem přesvědčená, že některé zdejší projekty už nejsou co bývaly a pouze si na to hrají. Třeba neustále omílaný AK. Ale to jsou jenom některé věci, na druhou stranu je tu spousta věcí, kvůli nimž má smysl zůstávat. U mě to jsou třeba noví čtenáři. Poslední dobou obzvlášť se u mě objevuje čím dál tím víc jmen, co neznám, a co mají na moje články pozitivní ohlasy a vracejí se tam prakticky s každým dalším článkem. To jsem nikdy dřív nezažila, ten blog si prostě najednou získal spoustu nových čtenářů a je to paráda.

Věřím tomu, že kdyby nebyli, měla bych i já pocit nějaký krize, protože to je prostě při blogování úplně běžná věc. Ale stejně bych odsud nešla, cítím se tu dobře zakořeněná a mám tu jen málo lidí, kteří by mě vyloženě štvali a vadili mi. A s těmi se ostatně nemusím potkávat.

Ty tvoje úvahy nad politikou by mě třeba zrovna zajímaly 8-) Myslím, že lidi si rádi počtou o něčem, co tu není úplně běžná věc. Že bys tím vyvolala spoustu protichůdných a ostrých reakcí, s tím je třeba počítat. Ale to není špatně, naopak, aspoň by se něco dělo a lidi by se vyjádřili. Otázkou je, jestli píšeš proto, abys měla spoustu pozitivních reakcí, nebo proto, abys vyjádřila svůj názor a bojovala o něj nebo přinejmenším získávala zpětnou vazbu. Mně třeba negativní ohlasy publika nijak zvlášť neserou.

Myslím, že odchodem a rušením blogu bysis pomohla jen dočasně, situace by se pravděpodobně za čas opakovala i jinde a navíc bys přišla o řadu čtenářů, kteří jsou na tebe zvyklí, a o svoje jméno tady. Je třeba zvážit, kam tě to táhne, co ti radí srdce. Já myslím, že nepotřebuješ vysloveně odchod, myslím, že potřebuješ jen vykašlat se na názory lidí a naučit se psát pro sebe. Čistka archivu, změna designu, to vždycky pomůže. Změna pohledu. Nebo na chvíli přestat úplně psát. Člověk si provětrá hlavu a pak zjistí, že nepotřebuje dva blogy, že mu stačí jeden, kde si bude věřit.

6 hakuka hakuka | Web | 5. června 2012 v 17:00 | Reagovat

"Všem v hlavě trocha od něčeho někdy a nějak uvízne. Potom už hrát si na chytrého nebývá nijak obtížné." (To ne já, to kolega Oněgin) :-D
Miluju, když lidi předstírají, že sežrali všechnu moudrost světa, ačkoliv ve skutečnost ví houby. Je to druhý extrém od nábožného obdivování každé "chytré" věty, co člověk vypustí z pusy. :-D
Jestli se ovzduší změnilo, to nemůžu soudit. Na to jsem moc skleníková. A za hrubky mě většinou mlátí lidi okolo, ne ti anomymní a přechytralý. Ale zpětná vazba, to je prostě průšvih. Deníčkový zápisek o koupeném křečkovi má pod sebou víc komentářů než přesložitělá úvaha. Vždyť fuj, bleh takový dlouhý a složitý. Kdo by to čet? Ještě by u toho musel myslet! :-D A když to přečtu, co bych nechal komentář? Beztak si to autor píše jen tak pro srandu králíkům.
Já nevím, možná je to jen moje paranoidní představa, ale zdá se mi, že na blogu.cz ne že by se změnilo nějak výrazně poměrově obsazení, ale nějak se všechno spíš přibližuje mase než výjmečnosti. A tak masa vylejzá. A místo aby poslouchala, chce každého strhnout hezky k sobě mezi svoje. :-) Jo, poslední dobou jsem elitářská a přestávám se za to stydět. :-)

7 agrrr agrrr | Web | 5. června 2012 v 17:30 | Reagovat

[5]: Já vím, že to i na jiných serverech stejné. Jde spíš vývoj společnosti, právě o tu masovost, jak píše hakuka. Pokud jde o ohlasy, nestojím jen o pozitivní. Spíš očekávám konstruktivní komentáře a to jak kritiku tak vlastní názory, vlastní postoj, ale normálně formulovaný a nejen poznámku o tom, že tomu hovno rozumím a ať se naučím psát. Asi už očekávám vyzrálost a je to moje chyba, protože pak jsem zklamaná. Bohužel lidi mají sklony k tomu připojit se k masám, chytit se jednoduchého a jen nadávat. Druhým problémem je, že spousta lidí už třeba nečte komentáře pod článkem a pak se řeší dokola jedna pitomost do omletí. Je to hodně pocitový, takové znechucení. S blogem jak je vidět za poslední rok švihnout nehodlám... spíš zůstane v menším útlumu.

[6]: O elitářství jsem měli nedávno konferenci (mezinárodní) v čele s naším učitelem E. Peckou, který  je na to dle mého skromného  názoru kapacita. Za elitářství se myslím není třeba stydět, vřele doporučuju přečíst si některou z jeho knih :-D

8 m. m. | Web | 5. června 2012 v 17:31 | Reagovat

[6]: Já myslím, že to není trend poslední doby, to máš všude a vždycky, ale tím je právě třeba se moc neznepokojovat. Ono to všechno přejde.

Mně stačí, že já mám ty svoje oblíbené a že dost často narazím na nováčka, co má styl a šmrnc. Že se o něm třeba moc neví, no s tím můžu koneckonců něco udělat, čte mě dost lidí, můžu mu udělat reklamu. Krom toho lidi, co jsou zajímaví a výjimeční, si brzy cestu nahoru najdou sami, protože na to prostě mají. Já se radši starám o ně a o svůj blog, aby mě bavil, aby mi dával smysl a aby se mi do něj chtělo psát, než abych řešila nějakou místní komunitu. Ostatně celá ta divná atmosféra, to se týká jen zlomku té komunity, který se nějakým způsobem proměnil. Komunita tady nemůže být stálá a neměnná, takže je to dobře. Já to v poslední době vidím dost pozitivně právě proto, že často narážím na spoustu zajímavých autorů, o nichž jsem nevěděla. Nebo na staré známé tváře, co se změnily k lepšímu a jejich blogy mi jsou teď čitelnější.

9 Livien Livien | Web | 5. června 2012 v 17:46 | Reagovat

Vyskytuji se na blogu více méně (no spíš méně než více) už takový pět let. Bohužel kvůli své časté neaktivitě nedokážu tu atmosféru nijak objektivně posoudit. Pravda, že když jsem se nedávno opět vrátila z onoho "blogového spánku", zaujalo mě, že už se to nehemží jen třináctiletými slečnami, ale blogery všeho věku či také fakt, že ačkoli stále převažují hlavně ženy, stavy pánů stále rostou. I pro mě se tedy prostředí hodně změnilo, ale spíše k lepšímu.
Každopádně pokud už blogování nepřináší radost, nemá podle mého názor cenu to zbytečně lámat přes koleno. Menší pauza či odpočinek není nic, za co by se měl člověk stydět a věřím, že jednou tě ta chuť dělit se o své dojmy a články opět popadne. :)

(A propo - mě by Tvé názory na taková témata rozhodně zajímaly, protože.....protože jich je na blozích dle mého mínění poměrná málo.)

10 Janinka Janinka | Web | 5. června 2012 v 18:48 | Reagovat

Přeji brzké nalezení brýlí nebo alespoň brejličky nové. Já jsem bez nich jako bez očí...

Nevím, jestli je tu jiné prostředí, možná proto, že se moc nerozhlížím a věnuji se tomu, co mě baví a naplňuje. Jsem vděčná za lidi, kterým se má tvorba líbí a troufám si i tvrdit, že zpětná vazba tu je.
Nevím, co ti poradit, ale jak by řekl můj manžel: "Dej si voraz, vono se to nějak vyvrbí. Buď to pude, nebo ne... ;-)

11 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 5. června 2012 v 18:59 | Reagovat

Já si netroufám hodnotit atmosféru. Nejsem nijak aktivní v nějaké komunitě. Mám pár svých oblíbených bloggerů a s tím si vystačím.
S negativními komentáři předem počítám. Jsem křesťan, který se díky svým postojům nevejde do církve. Na politické scéně není strana, jejímž členem bych chtěl být. Mám pocit, že se prostě nevejdu vůbec nikam a tak jsem se s tím smířil.
Ty jsi osobnost a ty to nemívají lehké! Největším hříchem v očích ostatních je, když je převyšuješ!
Tak doufám, že tě ten pocit nezlomí úplně a že tvůj blog bude v nějakém stand-by-mode.
O politice diskutuju docela rád, tak zkus někdy něco napsat!

12 agrrr agrrr | Web | 6. června 2012 v 11:24 | Reagovat

[8]: Ano to je pravda všechno má jak své zápory, tak svá pozitiva. Co jednomu nevyhovuje, v tom se druhý cítí jako ryba ve vodě. Možná mám k tomu vážně špatný přístup, nebo možná očekávám holt něco jiného, než je mi schopen blog.cz nabídnout. Však já připouštím svou zkostnatělost a neschopnost se přizpůsobit. :-D

[9]: já právě pociťuji opačný efekt, že ti starší a vyzrálejší blogeři odcházejí, přestávají blogovat, nebo jsou v útlumu stejně jako já. Vždycky tu byla spousta "mladých" blogerů (ne já nejsem stará, ale v poměru myslím silně pod 18 a mnohem častěji pod 15), kteří vystupují, jednají a vůbec celkově se chovají jako pupek světa bez schopnosti respektovat cizí názory a chovat se slušně. Ono už jen sprosté nadávání na srdci blogu je myslím jasnou vizitkou. A to nemluvě o chování na běžných blozích. Příliš moc pupkovatění. Asi jsem vážně moc zkostnatělá... ;-)

[10]: Já jsem bez nich taky skoro slepá. Jen doufám, že je brzo někde najdu. Že jako obvykle vyplavou někde na naprosto viditelném místě jako to tak bývá a že si nové pořizovat nebudu muset. I když vím, že brzo budu mít zase o pár čísel silnější dioptrie :-D

[11]: No vidíš a já jsem zastánce toho, že každý "aktivní" bloger si kolem sebe vytváří nějakou komunitu podobně smýšlejících blogeru, na kterou se pak další blogy nabalují, popřípadě je součástí nějaké komunity s dominantním blogem. Problém je, když se taková původní komunita příliš přetvoří, rozpadne, nebo zjistím, že jsem najednou úplně někde jinde, než mi bylo dobře.
Teda tou osobností si mě potěšil, teď budu tejden rypcem rozrejvat oblohu jak ho budu nosit pyšně vysoko :-D :-D

13 Maggie Elm Maggie Elm | Web | 6. června 2012 v 19:56 | Reagovat

Popravdě sama taky občas upozorním na nějakou chybu, ono dívat se na 'vyděl' mě jednoduše štve. Na druhou stranu s pětkami z diktátů nemám co říkat a to prosím žádná dyslektička nejsem.
Všechno se mění... ale ty růžové brýle jak tu někdo píše si najdi:)
Myslím, že to chování není tak moc o věku, ale spíš o povaze. Popravdě i když mě bylo pod patnáct nemluvila jsem sprostě a nehodlám to měnit ani do budoucna. Naopak někteří pomaturanti se bohužel neumí inteligentně vyjadřovat ani teď. Co už, piš si co chceš a neřeš to.

14 hakuka hakuka | Web | 7. června 2012 v 21:41 | Reagovat

[7]: Však říkám, nestydím se. Je ti "ošklivý a zlý" okolo mi pořád naznačují, že bych sakra měla, protože přeci všechna zvířata jsou si rovna, některá... Ne, měla bych toho citování nechat, jinak budu označena za geeka a nebudu mít žádné kamarády. :-D
Od toho pána si klidně něco přečtu. Jen budu muset nejdřív vyklepat z hlavy pár pánů jiných. Kdybych se totiž teď pokoušela dostat do hlavy další chytré věci, asi by mi brzo provedla něco nemilého. :-D

[8]: Jep, je to všude. Stane se to vlastně každému nadějnému projektu. Informace se šíří, přijdou lidi, nabídka se přizpůsobí poptávce a výjmečnost jde do kelu.
Jen pro toho "nováčka" je to trochu deprimující, když má tu smůlu, že nepřijde v ten správný čas a jen se utápí ve vodách něčeho, kde už zůstalo jen pár ostrůvků. :-D Já si za svůj blog můžu sama, o tom žádná. Ale toho pocitu marnosti se těžko zbavuje.

No, ono s těmi ožahavými tématy jako politika to není zas tak jednoduché. Taky si nějak nedokážu představit, že bych psala na blog sáhodlouhé úvahy nad Sarterem nebo nad Heideggerovou spoluprácí s nacisty. Nikoho by to nezajímalo, nikdo by to nepochopil. Zato bych tím určitě šťouchla do vosího hnízda a ozvalo by se spousta chytráků, co si o těch pánech něco přečetli na wikipedii a teď touží házet špínu.

15 Cirrat Cirrat | Web | 13. června 2012 v 8:23 | Reagovat

Všechny komunity se vyvíjejí a mění, tudíž logicky i tahle...

16 Alue Alue | E-mail | Web | 20. června 2012 v 16:04 | Reagovat

No musím uznat, že snaha shazovat bloggera je velká, ale já to měla denně na talířku už v roce 2006 kdy jsem byla neznámá, oťukávala jsem se, ještě chodila na základku a hodně si utřiďovala myšlení, takže zezačátku ta kritika bývala dobrá v tom, že mi pomohla lépe chápat tohle prostředí a nedělat chyby... vyvarovat se jim do budoucna, různé věci upravit, různé své postoje a názory změnit... a ano, velice mě to posunulo dopředu a určitě dál posunuje, cítím to. Postupem času se kritika přesunula spíše na nicneříkající ,,krávopitomáesoterickábludařkosmrdíšfarizejkozlá", které jsou založené jenom na závisti... ale vlastně je mi to jedno, protože kritika tu vždy byla je a bude, ať už oprávněná nebo ne, byla i dřív.
Necítím tedy žádnou výraznější změnu, já vidím blogovou sféru jako přívětivé místo, ale člověk MUSÍ vypustit všechny padouchy, nepřejícníky a pokud oni nedají pokoj a trollují vyloženě cíleně, v poslední době mi strašně moc pomohly moderované diskuze. Ano, ty opravdu hodně v člověku utvrdí pocit, že bloggerství je ráj, protože pomohou potlačit jedovaté sliny, aby se blogger mohl zaměřit opravdu na to, proč tady je a proč to píše.
Jejich kouzlo tkví v tom, že když už ti někdo chce říct že jsi kráva, ale vidí, že se mu to tam nezobrazí rovnou, tak ti to většinou ani nenapíše. A když už to někomu stojí za to aby psal do moderované diskuze, tak to už je něco, co za to stojí, aby to tam bylo... takže je to taková dobrá blbuvzdorná bariéra, ale za cenu nižšího počtu komentářů... ale stejně, já bych ti to doporučila, jestli tě tyhle poznámky trápí. Kolikrát bývá dobrá satisfakce kliknout si v adminu na ,,smazat" a neřešit to.
A speciálně by tě nemělo bolet, že ti někdo nadává za pravopis (mimochodem tento článek chybový není), když víš jak je to ve skutečnosti... - Ty to víš, ale ti lidé to neví, takže se nad to můžeš přece povznést :)
A pak.. já bych se nebála těch úvah o politice... když prezentuješ jen svůj názor, přece neříkáš, že musíš mít za každou cenu pravdu, ne? - Vyjádřit svůj názor je ukázat něco v jiném slovasmyslu, z jiného úhlu pohledu. A proto je blogování přece krásné.
A určitě si to své čtenáře najde, všichni nejsme stejní.

no já se rozepsala, ale mě ten článek tak chytl...už končím.

17 agrrr agrrr | Web | 20. června 2012 v 21:28 | Reagovat

[16]: za rozepsání jsem moc ráda a ještě radši jsem, že někoho článek chytl. To je velká potěcha. Popravdě vůbec jsem nečekala tolik konstruktivních komentářů a to kladně formulovaných. On to měl být spíš výkřik do tmy. Takové to říct, co mě štve, co mě trápí, zdělit to okolí vůči těm kterých se tak nějak týká a dál se tím nezabývat, netrápit, vypustit to z hlavy.

Ona má i Cirrat pravdu, každá komunita, každé společenství se vyvíjí a je blbost očekávat, že by něco mohlo stagnovat na jednom mrtvém bodu. Já to nepopírám a i respektuju. Ale nikdo stejně tak nemůže očekávat, že se každý musí/chce přizpůsobit. Prostě se mi to nelíbí (jo asi jsem v některých ohledech dost konzervativní) a v takovém prostředí se já prostě dobře necítím.

18 ratuska ratuska | Web | 25. června 2012 v 20:45 | Reagovat

Co mělo být řečeno, už řečeno bylo. Souhlasím s Cirrat. Mění se to tady. Myslím si, že je to dobře, stále se objevují nové blogové tváře, staří pardi se holt občas ztrácejí. I tvé pocity z blogování samotného chápu a občas sdílím, i když trošku jiným způsobem, protože můj blog je spíš deníčkovského typu, a tak moc čtenářů zaujmout asi nemůžu. Když člověk necítí odezvu, psát se mu moc nechce...

19 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 30. srpna 2012 v 13:40 | Reagovat

Politika sama o sobě možná není pro hodně lidí zajímavá, ale to ta něčí úvaha klidně může změnit. Osobně by mi vůbec nevadilo číst úvahy na tohle téma, ať už bych s obsahem souhlasila nebo ne. Ty, kterým je věčně něco proti srsti a rádi si zanadávají, což je většinou to jediné, co umí, to budou psát pod kterýkoliv článek - bohužel.
Co se týče celkové atmosféry blogové scény, tak určitě se tu za ty roky spoustu věcí změnilo. Vypadá to, že většinou k horšímu, ale já to zase tak moc nepociťuju, protože jsem spíš pozorovatel, kterému se sice sem tam něco nelíbí, ale víc se ho to nedotkne. Na druhou stranu se tady vyskytlo i pár pozitivních věcí. Otázka je, jakým směrem se to všechno bude vyvíjet dál.

20 Kittanya Kittanya | E-mail | Web | 5. listopadu 2013 v 0:08 | Reagovat

[2]:Mě teda ještě stále překvapuje, že si mě vůbec někdo pamatuje:-D Jak je to dlouho... Tři roky? Minimálně.

21 Kittanya Kittanya | Web | 5. listopadu 2013 v 0:22 | Reagovat

To sú přesně důvody, ze kterých jsem sa uklidila na blogspot. Ano, komunita tam je oproti blog.cz nijaká, ale mám absolutní svobodu, nic mě nebrzdí ani nehoní, sama svým pánem. Na druhou stranu trochu nuda. Co sa týče politiky, tak já bych si i takový článek přečetla, páč já politice rozumím asi jako hovno talíři a v podstatě si na ni neumím udělat názor. Ano gramatika je důležitá, protože vypovídá o vyzrálosti autora, o nějaké jeho úrovni, ale kdyby všichni psali aspoň z půlky jako ty, tak se nemusí vůbec řešit.
Já jsem se gramatiku nikdy neučila. Dodnes neumím vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova tak, jak jdou za sebou. Ale když něco píšu, tak přesně vím, jaké i/y tam napsat. A ano, mrzí mě, že mě z vysoké vystrnadili šroti, kteří se našprtali slovo od slova, ale v praxi neumí ani podržet kozu a musí se učit, kde je fibula a kde sternum. Otázkou je, kdo se pak ve světě najde a kdo ztratí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čtřenáře upozorňuji na to, že jsem dyslektik. Veškeré texty sY sice nechávám kontrolovat, ale stejně se tam nějaké chybI obĚvÝ Klidně mě na danou chybu upozoněte, zlobYt se nebudu. Ale urážením mě si nepomůžete a ještě se samY ztrapníte.
Děkuju. ;-)


Autorem designu i fotky jsem jen a pouze (výjmečně) já. ;-)