Sen jako z říše divů

17. září 2010 v 22:42 | agrrr |  Témata týdne a jiné projekty
Tak mě napadla další myšlenka na téma týdne. A to díky filmečku, který jsem před chvílí dokoukala. Jedná se o Alenku v říší divů. A popravdě jsem docela zklamaná. Především proto, že je to další film o tom "jdi a změň svůj život!" Mnohem radši mám tu kreslenu Alenku od Disnyho. Je to ta hodně bláznivá, jak tam kočka Šklíba mizí a ukazuje se po proužkách na kožichu a spívá při tom"..... kráčmer se ukráčel, a ten kráčmer jsem já....."

A teď ta hlavní myšlenka.... Taky se vám o takové říši divů někdy zdálo? Takovém bláznivém světě, že to snad musela být pravda? Tak bláznivý a nádherný, že na něj nezapomenete? Tomu, kdo četl můj předchozí příspěvek, je naprosto jasné, že mě ano. Ale několik let do zpátky se mi zdál skutečně sen, kdy jsem prošla zrcadlem do jiného světa. Jako Alenka v říši za zrcadlem (to je úplně jiná pohádka, pro vysvětlenou) naštěstí se v tom světě nemluvilo po zpátku a ani tam nebyla obrácená jména. Ale všechno tam bylo zelené, všude byly zelené kopečky a v dohledu byl jen jede obrovytánská strom. Upozorňuju, že byl obrovytánský. A obrovitánský byl jen proto, že větší slovo už mě nenapadá. Spoustu z vás teď určitě napadlo, že když ten strom byl tako brovský, určitě v něm žili nějaké víly nebo jiná stvoření. I já si to myslela a tak jsem ke stromu hned utíkala.... ale nebylo v něm nic. Byl to úplně obyčejný strom... až na to, že byl OBROVITÁNSKÝ. Byl u cesty. Tedy vlastně u rozcestí. do-leva a do-prava..... nevím co bylo vlevo... já vím jen, že jsem šla doprava. Všude byly zelené pláně, kopečky a pahorky. Tráva měla výšku golfového trávníku, ale nikde nebyl žádný dobytek, který by ji spásal. Jen ta tráva. V podstatě, se v tom snu vůbec nic nedělo (skoro). Vím, že celou dobu jsem se jen tak procházela, a divila jsem se tomu, proč je všechno tak divné. Potkala jsem obra, ale i trola, před kterým, jsem se schovávala v trávě (ano v té nizoučké udržované trávě). Taky tam byl lesík. Ve vochomurkách a v pařezech žily víly a takoví ti elfíci. Jenže ti byli agresivní a napadli mě. Nakonec jsem před nimi musela utéct. Ten les sám o sobě byl taky divný. Přesouval se. Stromy měnily místa, aby byli co nejlíp na sluníčku a přetlačovali se tak o ty nejlepší fleky. Ale nikdy jsem je neviděla přímo. Když sjem se na ně podívala, všichni se zastavili, jak kdyby hráli cukr-káva. Psssch pokrytci, si jako myslej, že jsem si jich nevšimla? Nakonec tam i keříky a ostružiní hrálo na babu... ale tak abych o tom nevěděla... fakt vtipný. Taky jsem procházela městem, kde všichni byli jen v zeleno-žlutém oblečení. Jiná barva v dohledu nebyla. Zajímavé ale je, že říkám všichni, když ve snech téměř žádné lidi nepotkávám.  Vím o nich, třeba o celých davech lidí, ale nevidím je. To už musí být abych někoho "opravdu" viděla.
No a nakonec jsem docestovala do města, kde byly tržnice a obchody. Město vypadalo, jak z pouště, takové to pískově žluté a hliněné. Uprostřed města bylo náměstí. Kruhové ve tvaru arény. A tady už se to začíná konečně podobat mým snům.
něco se v tom městě zvrtlo, a šli po mě všichni "strážní" ,města. Snažili se mě chytit, ale já jim utíkala, schovávala se a maskovala. Nakonec mě chytli a vedli prostředkem náměstí-arény. V tom zazněly poplašné rohy a všichni začali utíkat. Jen já jsem nevěděla co se děje a zůstala stát. Myslím, že v tu chvíli začalo i zemětřesení... Do města se z podloubíček vřítili takový zvláštní ještěrkovito-broukoidní vojáci, kteří začali chytat obyvatele města. nejdřív jsem se snažila taky utéct. Ale pak mě jeden z těch "dobyvatelů" chytil a já se musela bránit. Začala bytka a ve chvíli, kdy jsem začala vyhrávat, se ozvalo zvonění. Nejdřív jsem se koukala kolem sebe, a ještěrkovito-broukovec taky. Pak jsme kousek od nás uviděli krámek, kde prodávali budíky a mobily, a zrovna všechny začali zvonit. No ale to už jsem se začínala probouzet a sen vyblednul. Podpolštáře jsem vytáhla mobil a dost naštvaně jsem ho típla.....

Docela zajímavý sen co? Určitě toho bylo víc při cestě do města, ale už si toho dost nepamatuju, takže se omlouvám, za neúplnosti či nepřesnosti. Upozorňuju, že ale tohle nebyla noční můra... to bylo super :-)


A abyste po tomhle mém vyprávění neměli noční můry vy. Našla jsem ukázku, z už zmiňované Alenky v říši divů. Tak si ji prosím na dobrou noc pusťte :-)


V mém světě by bylo vše bláznivé. V mém světě..... 


Komentáře

1 Labanda © Labanda © | Web | 18. září 2010 v 1:16 | Reagovat

jé věř bo né já ti chtěla napsat 22 vážně, ale bála jsem se že řekneš tak málo? proto to rozmezí 23-25 ale to ani když jsem nepísla svou púvodní myšlenku jsem se o moc nesekla a moc ti nepřidala ;-) víš já kolikrát musím ukazovat občanku aby mi třeba nalili bo mě pustili na diskotéku, to je asík tak 2 bo 3 roky zpátky kdy jsem měla na jedné diskotéce občanku ukázat jsme se začaly smát, bo jsme byly dvě kámošky a už ani netoužily se tam dostat a jít pro ní do auta jsme byly celkem lenivé ;-) podívej se v menu do galerie fotky a nwm asík jsem ti písala aj kolik mi je ale kdybys to nevěděla kolik bys tipovala? proto raději říkám víc, i když to může být o dost mín ;-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Čtřenáře upozorňuji na to, že jsem dyslektik. Veškeré texty sY sice nechávám kontrolovat, ale stejně se tam nějaké chybI obĚvÝ Klidně mě na danou chybu upozoněte, zlobYt se nebudu. Ale urážením mě si nepomůžete a ještě se samY ztrapníte.
Děkuju. ;-)


Autorem designu i fotky jsem jen a pouze (výjmečně) já. ;-)